دریافت اپلیکیشن

ارز دیجیتال بیت کوین Bitcoin | BTC

USDT

تومان

بازار جهانی

معرفی ارز
درصد تغییرات روز گذشته
قیمت جهانی USDT

اطلاعات بازار بوفالو پی

قیمت خرید از ما تومان
قیمت فروش به ما تومان
قیمت به دلار USDT
تومان
خرید کنید
سوالات متداول ارز دیجیتال بیت کوین
خیر بیت کوین در رتبه نخست تمامی ارز های دیجیتال است و به عنوان پادشاه ارز های دیجیتال است.
بیت کوین ارزی نسبتا نوظهور است و آینده درخشانی برای سرمایه گذاری دارد.
با ثبت نام در بوفالو پی در سریعترین زمان ممکن اقدام به خرید و فروش بیت کوین کنید!

بیت کوین چیست؟

در سال‌های اخیر خرید و فروش بیت کوین با افزایش قابل توجهی روبرو شده و افراد زیادی به معاملات ارزهای دیجیتال وارد شده‌اند. همان‌طور که می‌دانید بیت کوین در حقیقت به یک نوع پول الکترونیکی و یا دیجیتالی گفته می‌شود که انتشار و یا نقل و انتقال و مدیریت آن بدون نهادهای واسطه‌ای انجام می‌گیرد. به بیان دیگر، کنترل این ارز دیجیتال در اختیار کاربران بوده و از آن به منظور انتقال و حفظ ارزش سرمایه استفاده می‌کنند. این ارز دیجیتال در اواخر سال ۲۰۰۸ میلادی به وسیله فرد و یا افرادی ناشناس به نام ساتوشی ناکاموتو انتشار یافت.

در این مطلب به این پرسش پاسخ خواهیم داد که بیت کوین چیست و چرا خرید و فروش بیت کوین افزایش یافته و ویژگی‌های این ارز دیجیتال را نیز مرور و بررسی خواهیم کرد. پس اگر شما هم به دنبال کسب اطلاعات بیشتر درباره این رمز ارز دیجیتالی هستید و یا تمایل به خرید بیت کوین دارید با ما همراه باشید.

بیت کوین چیست؟

بیت کوین که در زبان انگلیسی به شکل Bitcoin به نمایش در می‌آید را می‌توان نخستین ارز دیجیتال غیر متمرکز در جهان به شمار آورد که نماد آن Bit است. در حال حاضر تنها ۲۱ میلیون واحد از این رمز ارز وجود دارد.

ارز دیجیتال بیت کوین را هیچ دولتی ایجاد نکرده و هیچ نهادی بر آن نظارت ندارد. پس می‌تواند به شیوه غیرتمرکز و توسط افراد مختلف در کشورهای متفاوت تحت مدیریت و کنترل قرار بگیرد. این رمز ارز در موقعیتی وارد معاملات جهانی شد که نوسانات قیمتی بسیار زیادی وجود داشت و دغدغه‌های فراوانی را برای افراد ایجاد کرده بود.

به همین دلیل بسیاری از سرمایه‌گذاران به منظور حفظ دارایی‌های خود به آن توجه نشان دادند و از آن استقبال نمودند. این ارز دیجیتال در حقیقت یک ارز رمزنگاری شده همتا به همتا است و تمامی سابقه آن به صورتی زنجیره وار در شبکه‌ای به نام بلاک چین ذخیره و نگهداری می‌شود.

ویژگی‌های بیت کوین

یکی از مهمترین ویژگی‌های ارز دیجیتال بیت کوین تمرکز زدایی است. چراکه توسط هیچ مقام و یا نهادی کنترل نشده و برای حفظ و تایید تراکنش‌ها به یک شبکه توزیع شده از رایانه‌ها که به آن‌ها نود گفته می‌شود اتکا دارد. ویژگی دیگر این ارز دیجیتال، استفاده از فناوری بلاک چین است.

این فناوری را می‌توان یک دفتر کل، عمومی، غیر متمرکز و شفاف به شمار آورد که قادر به ثبت و ضبط تمامی تراکنش‌ها است. در حقیقت بلاک چین تضمین کننده ثبت و تایید شدن تراکنش‌ها میان کاربران بوده و امکان شفافیت آن‌ها و تغییر ناپذیری‌شان را نیز فراهم می‌سازد.

عرضه محدود دیگر ویژگی این رمز ارز است. یعنی هرگز و در هیچ زمانی بیشتر از ۲۱ میلیون توکن نخواهد داشت. یکی دیگر از ویژگی‌های این ارز دیجیتال امنیت آن است. لازم به ذکر است که بیت کوین با کمک تکنیک‌های رمزنگاری سعی در ایمن سازی تراکنش‌ها داشته و هر کدام از تراکنش‌ها در این شبکه دارای امضای دیجیتال هستند. به همین دلیل امکان دستکاری در این پروژه و تراکنش‌ها وجود نخواهد داشت.

دیگر ویژگی اساسی بیت کوین امکان دسترسی به آن در سراسر جهان است. یعنی کاربران می‌توانند تراکنش‌های بیت کوین را در هر نقطه‌ای از جهان و بدون نیاز به یک عنصر واسطه‌ای انجام دهند. برای این کار تنها به یک شبکه اینترنت نیاز خواهند داشت.

کاربرد بیت کوین و نحوه عملکرد بلاک چین آن

از ارز دیجیتال بیت کوین می‌توانید به عنوان پول در مبادلات خود استفاده کرده و یا آن را به عنوان ابزاری برای انتقال ارزش و حفظ سرمایه به کار گیرید. در حقیقت با خرید بیت کوین می‌توانید ارزش دارایی و یا سرمایه خود را حفظ کرده و از نوسانات قیمت و تورم در امان بمانید.

موضوع دیگر قابل بحث و بررسی در زمینه این ارز دیجیتال، نحوه عملکرد بلاک چین آن است. لازم به ذکر این نکته است که در شبکه بیت کوین اگر یک کاربر تمایل داشته باشد تراکنش و یا خرید و فروشی را به سرانجام برساند این درخواست و یا تقاضا برای دیگر اعضای شبکه ارسال خواهد شد.

پس از ارائه این تقاضا اعضای شبکه سابقه درخواست دهنده را بررسی خواهند کرد و متوجه خواهند شد که آیا وی موجودی کافی برای صورت پذیرفتن تراکنش را دارد یا خیر. در واقع با این بررسی‌ها اعتبار تراکنش و یا عدم اعتبار آن مورد ارزیابی دقیق قرار خواهد گرفت. در صورت اعتبار تراکنش اعضای شبکه آن را تایید خواهند کرد.

نکته مهم دیگری که باید در زمینه تراکنش‌ها در شبکه بیت کوین به آن دقت داشته باشید نیمه ناشناس بودن این تراکنش‌ها است. یعنی امکان ردیابی و شناسایی آن‌ها وجود دارد. در واقع تمامی اطلاعات اعضا از قبیل آدرس کیف پول عمومی در شبکه بلاک چین ذخیره و نگهداری شده است و از همین طریق هم می‌توان یک تراکنش را پیگیری کرد.

روش‌های خرید و فروش بیت کوین

شما می‌توانید برای خرید بیت کوین و یا فروش آن به چند روش اقدام کنید. یکی از این روش‌ها خرید و فروش بیت کوین از طریق صرافی‌های متمرکز رمز ارزهای دیجیتال است.

حتی می‌توانید این خرید خود را از طریق مراجعه به صرافی‌های غیر متمرکز نیز انجام داده و یا این ارز دیجیتال را از افرادی که به آن‌ها اطمینان کافی دارید خریداری کنید.

برای خرید بیت کوین و یا فروش بیت کوین باید پیش از هر کاری یک کیف پول ارز دیجیتال به همراه مقداری موجودی از دیگر رمزارزها در اختیار داشته باشید تا بتوانید آن‌ها را با بیت کوین معاوضه کنید.

کیف پول بیت کوین

افرادی که تمایل به خرید و فروش بیت کوین دارند به طور حتم با عبارت کیف پول بیت کوین مواجه شده‌اند. این کیف پول در واقع مانند کیف پول معمولی شما بوده با این تفاوت اساسی که دیجیتالی است. کیف پول بیت کوین یک کلید خصوصی و یک کلید عمومی دارد.

کلید عمومی آن عملکردی مشابه با کد ۱۶ رقمی درج شده بر روی کارت بانکی شما داشته اما کلید خصوصی آن مانند رمز دوم شما است. شما می‌توانید از دو نوع کیف پول برای ذخیره سازی و نگهداری از بیت کوین استفاده کنید که عبارتند از کیف پول صرافی و کیف پول شخصی.

در کیف پول صرافی، کلید خصوصی در اختیار کاربر قرار نمی‌گیرد. اما کنترل کامل دارایی شما در کیف پول شخصی و پس از خرید و فروش بیت کوین، به طور کامل در اختیار خودتان است.

اشتراک گزاری این صفحه

مقالات جذاب برای یادگیری بیشتر
ارز های دیجیتال

ارز های دیجیتال

مقدمه در دهه گذشته، با ظهور فناوری بلاکچین و رموز ارزهای دیجیتال، منظومه ارزهای مبتنی بر فناوری بلاکچین به سرعت در حال گسترش است. ارزهای دیجیتال، یا همان رموز ارزها، نوعی ارز مبتنی بر رمزنگاری دیجیتال هستند که به صورت الکترونیکی و بر مبنای فناوری بلاکچین تولید و معامله می‌شوند. در این مقاله، به بررسی […]

ادامه مطلب

ثبت دیدگاه جدید