دریافت اپلیکیشن

ارز دیجیتال پولکادات Polkadot | DOT

USDT

تومان

بازار جهانی

معرفی ارز
درصد تغییرات روز گذشته
قیمت جهانی USDT

اطلاعات بازار بوفالو پی

قیمت خرید از ما تومان
قیمت فروش به ما تومان
قیمت به دلار USDT
تومان
خرید کنید
سوالات متداول ارز دیجیتال پولکادات

پولکادات چیست؟

پولکادات که در زبان انگلیسی به شکل Polkadot به نمایش در می‌آید در حقیقت یک بلاک چین لایه صفر است که از طریق آن می‌توانید علاوه بر توکن، انواع داده‌ها را نیز انتقال دهید. به همین دلیل بسیاری از افراد آن را یک محیط چند منظوره و یا اپلیکیشن چند زنجیره­ای به شمار می‌آورند و به خرید پولکادات تمایل دارند.

به طور کلی می‌توان گفت پولکادات عنوان یک شبکه مولتی چین است که می‌تواند چند بلاک چین تخصصی را به یک شبکه اتصال داده و مزایای بلاکچین‌های دیگر را با یکدیگر ادغام کند و در نهایت یک بازار غیر متمرکز در اختیار کاربران خود قرار دهد. بازاری که کاربران بتوانند در آن به خدمات متنوعی دسترسی داشته باشند.

ارز دیجیتال بومی این بلاک چین دات DOT نام گرفته و از آن می‌توانید برای پرداخت هزینه‌های تعامل با برنامه‌های غیرمتمرکز کمک بگیرید.

در این مطلب قصد داریم به این پرسش پاسخ دهیم که پولکادات چیست و سپس مزایای خرید پولکادات در بوفالوپی را مرور و بررسی کنیم. پس اگر شما هم به دنبال کسب اطلاعات بیشتر درباره این شبکه بلاک چین و ارز دیجیتال آن هستید با ما همراه باشید.

پولکادات چیست؟

افرادی که در حوزه ارزهای دیجیتال و یا بلاک چین فعالیت دارند به طور حتم با واژه پولکادات مواجه شده‌ و می‌دانند که نسل اول بلاک چین با مشکلات و محدودیت‌های اساسی مواجه شد. یکی از مهمترین این مشکلات هم عدم تعامل سیستم‌های مبتنی بر بلاک چین با یکدیگر بود.

در طول زمان توسعه دهندگان سعی خود را به کار گرفتند تا ارتباط میان بلاک چین‌ها را برقرار سازند. هرچند امکان اتصال زنجیره A و B با تلاش این افراد فراهم شد با این حال اتصال چند هزار بلاک چین به یکدیگر میسر نبود تا اینکه تیم توسعه پروژه پولکادات وارد میدان شدند و بر این باورند که راهکاری برای حل این مشکلات پیدا کرده‌اند.

آن‌ها پولکادات را به عنوان نوعی پروتکل منبع باز لایه صفر و نسل سومی ارائه دادند تا فناوری بلاک چین را تکمیل کنند. این فناوری با تکیه بر روی امنیت داده‌ها، مقیاس پذیری و خلاقیت ایجاد شده و موسس و ایده پرداز اصلی آن فردی به نام گاوین وود است که پیشتر مدیر ارشد فناوری اتریوم بود.

تیم توسعه دهنده پولکادات، این بلاک چین لایه صفر را با یک ساختار بسیار پیشرفته طراحی کردند و سعی خود را به کار گرفتند تا تمامی پیچیدگی‌های آن را برطرف سازند. این افراد بر این باورند که پروژه آن‌ها قادر به بهبود تعامل و ارتباط میان بلاک چین‌ها بوده و به اندازه‌ای نوآورانه است که می‌تواند مشکلات مقیاس پذیری بلاک چین و حاکمیت را نیز برطرف نماید.

همان‌طور که می‌دانید مقیاس پذیری به تعداد تراکنش‌هایی اشاره دارد که در یک شبکه و در یک ثانیه انجام می‌شود و حاکمیت امکان تغییر و تبدیل در پروتکل‌ها و مدیریت شبکه‌ است.

ساختار پولکادات

ساختار این بلاک چین از طریق بررسی سه اصطلاح مهم قابل بحث است. در حقیقت این سه اصطلاح مهم هسته اساسی این پروژه محسوب شده و عبارتند از زنجیره رله، زنجیره‌های موازی و زنجیره پل. هر کدام از این بخش‌ها برای پاسخگویی به هدف و نیاز خاصی در این پروتکل جای گرفته‌اند.

برای نمونه زنجیره رله، زنجیره اصلی ارز دیجیتال دات بوده و تمامی بلاکچین‌ها به آن اتصال داده خواهند شد. در حالی که زنجیره‌های موازی به صورت جداگانه و منحصر به فرد از طریق پولکادات و به شیوه‌ای موازی به اجرا در خواهند آمد. زنجیره پل نیز با این هدف اصلی ایجاد شد تا به اتصال بلاک چین‌هایی دست بزند که از پروتکل پولکادات استفاده نمی‌کنند.

با توجه به این ساختار و هسته‌های اصلی تشکیل دهنده بلاک چین پولکادات، نحوه عملکرد آن به این صورت است که با اتصال به زنجیره رله، مسائل مربوط به قابلیت‌های همکاری و قراردادهای هوشمند برطرف خواهند شد و لذا تمامی تراکنش‌ها میان زنجیره‌های جداگانه به شکلی صحیح اتفاق می‌افتند.

از سوی دیگر زنجیره‌های موازی این بلاک چین تمامی ایرادات مربوط به مقیاس پذیری را برطرف می‌سازند. چراکه پردازش موازی تراکنش‌ها از طریق آن‌ها صورت می‌گیرد.

موضوع دیگری که در حوزه بلاکچین پولکادات مطرح می‌شود موضوع امنیت مشترک است. در این پروژه منابع امنیتی مشترک و یا تجمیع شده‌اند. یعنی نیازی نیست تا هر کدام از زنجیره‌های جداگانه و یا منحصر به فرد تکنیک‌های امنیتی را پیاده‌سازی کنند.

پس امکان بهره‌مندی از امنیت جمعی وجود دارد. به این نکته توجه داشته باشید که در امنیت جمعی، اگر یکی از بخش‌های سیستم با خطری مواجه شود، یعنی برای تمامی بخش‌ها اشکال ایجاد شده است.

مزایای خرید پولکادات

در حال حاضر بسیاری از افراد به خرید و فروش پولکادات در بوفالوپی اقدام می‌نمایند. چراکه بر این باورند که خرید پولکادات برای آن‌ها مزایایی به همراه دارد و یکی از مهم‌ترین این مزایا موضوع مقیاس پذیری است.

در حقیقت پولکادات نقش یک نتورک و یا شبکه مالتی چین را بر عهده گرفته و شبکه‌ای است که چند بلاک چین دارد و تمامی آن‌ها به شکل موازی فعالیت می‌کنند.

به این نکته هم دقت داشته باشید که پردازش‌های موازی می‌توانند مسیر را برای تکامل بلاک چین هموار نموده و به مقبولیت بیشتر آن کمک کنند.

پس این موضوع یک پیشرفت بسیار بزرگ برای توسعه دهندگان بلاک چین است. از سوی دیگر این شبکه به توسعه دهندگان این امکان را خواهد داد که زنجیره‌های مد نظر خود را برای کاربردهایی که ترجیح می‌دهند سفارشی سازی کنند.

کاربرد ارز دیجیتال دات

بسیاری از افراد توکن دات که ارز دیجیتال بومی پلتفرم پولکادات است را با عنوان پولکادات شناخته و به خرید و فروش آن در صرافی بوفالوپی اقدام می‌نمایند. این ارز دیجیتال در واقع با سه هدف اصلی ایجاد شده است. یکی از مهمترین اهداف ایجاد ارز دیجیتال دات، حاکمیت است.

به این معنا که دارندگان این توکن می‌توانند به کنترل این پلتفرم دست بزنند. در واقع امتیاز حاکمیت در این شبکه به مشارکت کنندگان در پروژه اختصاص داده شده و از جمله مهم‌ترین این امتیازات می‌توان به تعیین کارمزد در شبکه، تغییرات پروتکل، اضافه کردن پاراچین و…. اشاره کرد.

از سوی دیگر دارندگان این توکن می‌توانند در عملیات استیکینگ شبکه و یا فرایندهای رای دهی شرکت فعال داشته باشند و در ازای این مشارکت فعالانه خود پاداش دریافت نمایند تا امنیت شبکه افزایش پیدا کند.

یکی دیگر از موارد کاربرد ارز دیجیتال دات و دلایل خرید پولکادات، امکان وثیقه گذاری است. یعنی با وثیقه گذاری توکن‌های دات، امکان اضافه شدن بلاکچین‌های جدید به این شبکه وجود دارد.

اشتراک گزاری این صفحه

مقالات جذاب برای یادگیری بیشتر
ارز های دیجیتال

ارز های دیجیتال

مقدمه در دهه گذشته، با ظهور فناوری بلاکچین و رموز ارزهای دیجیتال، منظومه ارزهای مبتنی بر فناوری بلاکچین به سرعت در حال گسترش است. ارزهای دیجیتال، یا همان رموز ارزها، نوعی ارز مبتنی بر رمزنگاری دیجیتال هستند که به صورت الکترونیکی و بر مبنای فناوری بلاکچین تولید و معامله می‌شوند. در این مقاله، به بررسی […]

ادامه مطلب

ثبت دیدگاه جدید